Bakaláři - systém licencování

Software je nabízen jako roční služba – pronájem, který školu opravňuje používat celý software dle zvolené varianty (Lite nebo Premium) neomezeně po dobu jednoho kalendářního roku s dodatečným obdobím 40 dní před a 40 dní po tomto období. Škola má nárok na všechny uvolněné aktualizace a novinky, které se objeví během ročního období pronájmu.

Pronájem softwaru lze objednat mailem na obchod@bakalari.cz, kde uvedete název, adresu školy, zvolenou variantu a velikost školy. Pokud nevíte, kterou variantu zvolit, rádi vám s výběrem pomůžeme.

Pronájem softwaru lze zahájit kdykoliv během roku. Pokud první platba proběhla po 21. březnu, škola automaticky získává další rok pronájmu zdarma.

Škola využívající variantu Lite může na základě žádosti obdržet ihned licenci na variantu Premium bez doplatku. Během nejbližšího ročního upgrade poté zaplatí další pronájem ve variantě Premium.

Systém může být nainstalován přímo ve škole nebo vám nabízíme cloudové řešení. Podrobnosti se dozvíte na této stránce


Demonstrační verze

Pokud si chcete systém bezplatně vyzkoušet, není nic jednoduššího než kliknout na následující odkaz a vyplnit příslušný formulář. Připravíme pro vás vzdálenou plochu s demonstrační verzi systému Bakaláři, kde si budete moci vše pohodlně vyzkoušet.


Upgrade systému z předcházející verze

Od prosince 2020 je k dispozici verze 2021 systému Bakaláři. Pokud máte nainstalovanou ještě verzi 2020, upgrade na verzi 2021 proveďte dle následujících pokynů.

  • Spusťte Portál systému Bakaláři jako správce systému nebo uživatel s právy správce systému.
  • Aktualizujte systém pomocí modulu Aktualizace systému.
  • Znovu spusťte Portál systému Bakaláři.
  • Ve skupině Nástroje se vám zpřístupní ikona Instalace verze 2021, na kterou klikněte. Instalační ikona
  • Pokračujte podle pokynů instalačního programu.

Instalace systému

Instalaci ostré verze systému Bakaláři na server a lokální stanice provedete pomocí následujícího programu. Podmínkou je vlastnictví licence 2021. Pokud ji ještě nemáte, kontaktujte nás na e-mailové adrese obchod@bakalari.cz. Data systému musí být uložena na SQL serveru. Lze využít vlastní SQL server nebo vám nabízíme uložení dat na cloudu. Více se dočtete na této stránce.

Pokud potřebujete s něčím poradit, neváhejte a kontaktujte nás.

Upgrade na novou verzi doporučujeme uživatelům provést každoročně do konce prosince. Program je provozován jako roční služba, ve které má škola nárok na všechny uvolněné aktualizace a novinky, které se objeví během ročního období pronájmu.

Může se hodit
Novinky verze Více informací
Průběžně zařazované novinky, opravené chyby Více informací
Aktuální formuláře vysvědčení

Vysvědčení, která nebyla v době distribuce upgrade k dispozici, je třeba (po jejich vydání) do programu doplnit.

Více informací
Nápověda systému Bakaláři

Popisuje detailně jednotlivé funkce programu. Plní též funkci manuálu (který v tištěné podobě není dodáván). Snadno lze vyhledat požadované téma či využít hypertextové odkazy na související okruhy. Nápovědu lze rovněž vyvolat uvnitř jednotlivých modulů systému Bakaláři v kontextu s právě řešenou problematikou.

Nápověda systému Bakaláři online
Znalostní báze

Často dotazovaná témata jsou vedle nápovědy zpracována v nejčastějších dotazech. Odpovědi na dotazy jsou řazeny dle aktuálního období (začátkem roku, koncem pololetí atd.) s možností vyhledat požadované téma.

Znalostní báze